blog

hero obrázok blogu
Aké náklady si môžete uplatniť v nemeckom daňovom priazní? | vratmidan.sk
Aké náklady si môžete uplatniť v nemeckom daňovom priazní?
19.11.2019

Daňové zaťaženie v Nemecku je relatívne vysoké. Máme však pre Vás dobrú správu – výšku odvedených daní je možné znížiť uplatnením nákladov, ktoré Vám vznikli v súvislosti so zabezpečením a dosiahnutím príjmu.

Čítať viac
Má status daňového rezidenta v Holandsku výhody pri podaní daňového priznania? | vratmidan.sk
Má status daňového rezidenta v Holandsku výhody pri podaní daňového priznania?
16.10.2019

Podľa pravidiel platných od roku 2015, je daňovým rezidentom osoba, ktorej príjmy z Holandska tvoria aspoň 90% ročných celosvetových príjmov. Získanie statusu daňového rezidenta je veľmi dôležité a znamená, že si môžete uplatniť rôzne daňové úľavy.

Čítať viac
Ako vrátiť dane zo zahraničia čo najrýchlejšie? | vratmidan.sk
Ako vrátiť dane zo zahraničia čo najrýchlejšie?
29.09.2019

Každý, kto pracuje v zahraničí, chce vrátiť dane čo najrýchlejšie. Dĺžka čakacej doby na preplatok na dani závisí predovšetkým od efektívnosti konkrétneho daňového úradu.

Čítať viac
Ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia? | vratmidan.sk
Ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia?
29.08.2018

Ak žiadate o podporu v nezamestnanosti na Slovensku bezprostredne po ukončení práce v zahraničí, podpora sa vypočítava inak ako v prípade, ak by Vaše posledné zamestnanie pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bolo na Slovensku.

Čítať viac
Dane v Anglicku, UK | vratmidan.sk
Dane v Anglicku, UK
29.04.2018

Aké daňové povinnosti môžu očakávať Slováci, ktorí odchádzajú do Veľkej Británie za prácou alebo tam chcú začať podnikať?

Čítať viac
Vrátenie daní z Írska – všetko čo potrebujete vedieť | vratmidan.sk
Vrátenie daní z Írska – všetko čo potrebujete vedieť
27.04.2018

V Írsku žije približne 25 000 Slovákov. Krajina ponúka nízku nezamestnanosť, priaznivé pracovné podmienky a silný systém sociálneho zabezpečenia. Všetky osoby zamestnané v krajine podliehajú írskemu daňovému systému.

Čítať viac
Príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag v skratke | vratmidan.sk
Príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag v skratke
25.04.2018

Každý, kto začne pracovať v Holandsku, je povinný hradiť zdravotné poistenie (Zorgverzekering). Výška poistného je rôzna, závisí od zvoleného balíka a poisťovne.

Čítať viac
Vrátenie daní z Holandska pod lupou | vratmidan.sk
Vrátenie daní z Holandska pod lupou
04.02.2018

Podanie daňového priznania na holandskom daňovom úrade (Belastingdienst) bolo pred niekoľkými rokmi jednoduchšie a rýchlejšie, stačilo mať dokumenty od zamestnávateľa. V roku 2015 však Belastingdienst zaviedol niekoľko zmien, o ktorých si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Čítať viac
Vrátenie daní z Anglicka, UK a potrebné dokumenty | vratmidan.sk
Vrátenie daní z Anglicka, UK a potrebné dokumenty
20.01.2018

Žiadosť o vrátenie daní z UK Vám daňový úrad HMRC schváli len v prípade, ak má potrebné informácie, ktoré sú obsiahnuté vo formulároch P45, P60 a P11D. Váš zamestnávateľ má povinnosť Vám tieto daňové formuláre vystaviť.

Čítať viac
Zvýšenie rodinných prídavkov Kinderbijslag v Holandsku | vratmidan.sk
Zvýšenie rodinných prídavkov Kinderbijslag v Holandsku
18.10.2017

Holandský úrad pre rodinné prídavky (Sociale Verzekeringsbank) na svojich webových stránkach oznámil zvýšenie vyplácaných rodinných prídavkov Kinderbijslag.

Čítať viac
Ako zvýšiť výšku vrátených daní v Írsku? | vratmidan.sk
Ako zvýšiť výšku vrátených daní v Írsku?
26.06.2017

Pracujete alebo pracovali ste v Írsku? Máme pre Vás dobrú správu! Tisíce pracujúcich v Írsku má nárok na daňové úľavy, ktoré znižujú daňový základ a tým zvyšujú výšku vrátených daní.

Čítať viac
Vrátenie daní z Anglicka, UK a daňový kalendár 2017/18 | vratmidan.sk
Vrátenie daní z Anglicka, UK a daňový kalendár 2017/18
21.04.2017

Kľúčové dátumy pre PAYE zamestnancov

Čítať viac
Všetko o výplatnej páske a Vašich právach v Anglicku, UK | vratmidan.sk
Všetko o výplatnej páske a Vašich právach v Anglicku, UK
25.11.2016

Národné životné minimum (tzv. National Living Wage) sa 1.apríla 2017 zvyšuje na £7.50/hod. Nárast predstavuje 4% zo súčasných £7.20. V priemere si pracujúci, ktorí zarábajú národné životné minimum, prilepšia o £500 ročne.

Čítať viac
Vraciam sa zo zahraničia, mám nárok na dávku v nezamestnanosti? | vratmidan.sk
Vraciam sa zo zahraničia, mám nárok na dávku v nezamestnanosti?
20.10.2016

Príslušný štát na posúdenie a výplatu dávky v nezamestnanosti je v zásade štát, v ktorom ste naposledy pracovali predtým, ako ste požiadali o dávku v nezamestnanosti.

Čítať viac
Cenné rady, ako ušetriť na daniach v Anglicku, Írsku a Holandsku | vratmidan.sk
Cenné rady, ako ušetriť na daniach v Anglicku, Írsku a Holandsku
14.10.2016

Po príchode do Veľkej Británie požiadajte o NIN číslo (National Insurance Number). To zaručí, že Vám bude od začiatku pracovného pomeru zrážaná správna výška daní.

Čítať viac

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.