blog

hero obrázok blogu
U1 formulár a nárok na dávku v nezamestnanosti pri návrate zo zahraničia | vratmidan.sk
U1 formulár a nárok na dávku v nezamestnanosti pri návrate zo zahraničia
10.08.2020

Príslušný štát na posúdenie a výplatu dávky v nezamestnanosti je v zásade štát, v ktorom ste naposledy pracovali predtým, ako ste požiadali o dávku v nezamestnanosti.

Čítať viac
Daňové triedy v Nemecku – všetko čo potrebujete vedieť | vratmidan.sk
Daňové triedy v Nemecku – všetko čo potrebujete vedieť
24.07.2020

Daňová trieda v Nemecku určuje, akým spôsobom sa bude zdaňovať Vaša mzda a akú výšku solidárneho príplatku a cirkevnej dane budete musieť zaplatiť. V Nemecku existuje 6 daňových tried.

Čítať viac
Vrátenie daní z Írska a náklady na zdravotnú starostlivosť | vratmidan.sk
Vrátenie daní z Írska a náklady na zdravotnú starostlivosť
01.02.2020

Zaujíma Vás, ako zvýšiť sumu vrátených daní v Írsku? Jednou z možností je uplatniť si v žiadosti o vrátenie daní náklady na zdravotnú starostlivosť. V nasledujúcich riadkoch si povieme, o aké náklady sa presne jedná.

Čítať viac
Príplatky k prídavkom na deti (Kinderzuschlag) v Nemecku | vratmidan.sk
Príplatky k prídavkom na deti (Kinderzuschlag) v Nemecku
20.01.2020

Na príplatok k prídavkom na deti (Kinderzuschlag) v Nemecku majú nárok manželské páry a slobodní rodičia, ktorí poberajú prídavky na deti. Príplatky sa vyplácajú spolu s prídavkami tomu istému rodičovi.

Čítať viac
Daňové úľavy na manželského partnera (Marriage Allowance) v Anglicku, UK | vratmidan.sk
Daňové úľavy na manželského partnera (Marriage Allowance) v Anglicku, UK
17.01.2020

Manželské úľavy, tzv. Marriage Allowance vo Veľkej Británii, je možné uplatniť, a tým zvýšiť výšku vrátených daní, pri splnení nasledujúcich podmienok:

Čítať viac
Zmeny v slovenskom daňovom priznaní za rok 2019 | vratmidan.sk
Zmeny v slovenskom daňovom priznaní za rok 2019
25.11.2019

Každá fyzická osoba (FO) je povinná vysporiadať svoje dane po ukončení daňového roka podaním daňového priznania alebo vykonaním ročného zúčtovania dane.

Čítať viac
Prečo je NIN číslo dôležité ak pracujete vo Veľkej Británii? | vratmidan.sk
Prečo je NIN číslo dôležité ak pracujete vo Veľkej Británii?
24.11.2019

Požiadať o National Insurance Number (NIN) je jednou z prvých vecí, ktorú by ste mali po príchode do Veľkej Británie urobiť, ak plánujete v krajine žiť a pracovať.

Čítať viac
BauRente ZukunftPlus od SOKA-BAU | vratmidan.sk
BauRente ZukunftPlus od SOKA-BAU
23.11.2019

Dovolenkový fond SOKA-BAU ponúka okrem vedenia konta, na ktorom sa ukladajú údaje o dovolenkách zamestnancov v Nemecku, aj poisťovnícke služby. Jednou z nich je aj dôchodkové poistenie BauRente ZukunftPlus, o ktorom si povieme niečo bližšie v nasledujúcom príspevku.

Čítať viac
Aké náklady si môžete uplatniť v nemeckom daňovom priazní? | vratmidan.sk
Aké náklady si môžete uplatniť v nemeckom daňovom priazní?
19.11.2019

Daňové zaťaženie v Nemecku je relatívne vysoké. Máme však pre Vás dobrú správu – výšku odvedených daní je možné znížiť uplatnením nákladov, ktoré Vám vznikli v súvislosti so zabezpečením a dosiahnutím príjmu.

Čítať viac
Má status daňového rezidenta v Holandsku výhody pri podaní daňového priznania? | vratmidan.sk
Má status daňového rezidenta v Holandsku výhody pri podaní daňového priznania?
16.10.2019

Podľa pravidiel platných od roku 2015, je daňovým rezidentom osoba, ktorej príjmy z Holandska tvoria aspoň 90% ročných celosvetových príjmov. Získanie statusu daňového rezidenta je veľmi dôležité a znamená, že si môžete uplatniť rôzne daňové úľavy.

Čítať viac
Ako vrátiť dane zo zahraničia čo najrýchlejšie? | vratmidan.sk
Ako vrátiť dane zo zahraničia čo najrýchlejšie?
29.09.2019

Každý, kto pracuje v zahraničí, chce vrátiť dane čo najrýchlejšie. Dĺžka čakacej doby na preplatok na dani závisí predovšetkým od efektívnosti konkrétneho daňového úradu.

Čítať viac
Ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia? | vratmidan.sk
Ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia?
29.08.2018

Ak žiadate o podporu v nezamestnanosti na Slovensku bezprostredne po ukončení práce v zahraničí, podpora sa vypočítava inak ako v prípade, ak by Vaše posledné zamestnanie pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bolo na Slovensku.

Čítať viac
Dane v Anglicku, UK | vratmidan.sk
Dane v Anglicku, UK
29.04.2018

Aké daňové povinnosti môžu očakávať Slováci, ktorí odchádzajú do Veľkej Británie za prácou alebo tam chcú začať podnikať?

Čítať viac
Vrátenie daní z Írska – všetko čo potrebujete vedieť | vratmidan.sk
Vrátenie daní z Írska – všetko čo potrebujete vedieť
27.04.2018

V Írsku žije približne 25 000 Slovákov. Krajina ponúka nízku nezamestnanosť, priaznivé pracovné podmienky a silný systém sociálneho zabezpečenia. Všetky osoby zamestnané v krajine podliehajú írskemu daňovému systému.

Čítať viac
Príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag v skratke | vratmidan.sk
Príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag v skratke
25.04.2018

Každý, kto začne pracovať v Holandsku, je povinný hradiť zdravotné poistenie (Zorgverzekering). Výška poistného je rôzna, závisí od zvoleného balíka a poisťovne.

Čítať viac

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.