blog

hero obrázok blogu
7 zmien v nemeckom daňovom priznaní 2023. Čo potrebujete vedieť? | vratmidan.sk
7 zmien v nemeckom daňovom priznaní 2023. Čo potrebujete vedieť?
2024-02-20 14:19:17

Podávate si nemecké daňové priznanie každý rok a neminie Vás to ani tento rok? Chcete vedieť, aké zmeny si pre daňovníkov pripravilo nemecké ministerstvo financií (Bundesfinanzministerium) s platnosťou od 01.01.2023? O tom najdôležitejšom sa dočítate v nasledujúcom článku.

Čítať viac
Aké dokumenty potrebujete k získaniu prídavkov na deti z Nemecka? | vratmidan.sk
Aké dokumenty potrebujete k získaniu prídavkov na deti z Nemecka?
15.12.2023

K získaniu prídavkov na deti z Nemecka je dôležité zaslať okrem žiadosti aj potrebné dokumenty. V článku sa dočítate, ako požiadať o prídavky, aké dokumenty potrebujete a čo robiť v prípade, že nemáte všetky dokumenty.

Čítať viac
7 najdôležitejších dokumentov pre vrátenie daní z Nemecka | vratmidan.sk
7 najdôležitejších dokumentov pre vrátenie daní z Nemecka
15.12.2023

Pracovali ste v Nemecku? Chcete si podať nemecké daňové priznanie, no neviete, aké dokumenty potrebujete, aby ste získali najvyšší možný preplatok? Všetky dôležité informácie k vráteniu daní z Nemecka sa dozviete v nasledujúcom článku.

Čítať viac
Jahreslohnzettel – L16: Potvrdenie o príjme z Rakúska potrebné na vrátenie daní | vratmidan.sk
Jahreslohnzettel – L16: Potvrdenie o príjme z Rakúska potrebné na vrátenie daní
13.11.2023

Pracujete v Rakúsku a máte problém zorientovať sa v rakúskom daňovom systéme? V článku sa dozviete všetky potrebné informácie o najdôležitejšom potvrdení o zdaniteľných príjmoch v Rakúsku – tzv. „Jahreslohzettel – L16“, ktoré nevyhnutne potrebujete k vráteniu daní z Rakúska.

Čítať viac
Ako pomocou diét zvýšiť sumu vrátených daní z Nemecka? | vratmidan.sk
Ako pomocou diét zvýšiť sumu vrátených daní z Nemecka?
23.10.2023

Posiela Vás zamestnávateľ na rôzne miesta výkonu práce a nemáte možnosť stravovať sa vo firme? So „služobnými cestami“ a pravidelnou zmenou miesta výkonu práce sa spájajú zvýšené náklady na stravovanie. Ako získať Verpflegungsmehraufwendungen a v akej výške sa dozviete v nasledujúcom článku.

Čítať viac
5 najdôležitejších faktov o daňovom bonuse v slovenskom daňovom priznaní v roku 2022 | vratmidan.sk
5 najdôležitejších faktov o daňovom bonuse v slovenskom daňovom priznaní v roku 2022
2023-10-03 08:46:58

Daňový bonus prešiel v roku 2022 viacerými zmenami. Základné informácie o uplatnení daňového bonusu v slovenskom daňovom priznaní za rok 2022, nájdete v článku.

Čítať viac
Prídavky na deti z Nemecka pre vyslaných zamestnancov | vratmidan.sk
Prídavky na deti z Nemecka pre vyslaných zamestnancov
29.09.2023

Od februára 2023 začali postupne zamestnanci slovenských firiem vyslaní na prácu do Nemecka dostávať z Familienkasse rozhodnutia o zamietnutí prídavkov na deti z Nemecka, tzv. Kindergeld. Ak ste Slovák pracujúci v Nemecku cez slovenskú firmu a dostali ste rozhodnutie o zrušení prídavkov, čítajte ďalej.

Čítať viac
Aké potvrdenie potrebujem k vráteniu daní z Nemecka? | vratmidan.sk
Aké potvrdenie potrebujem k vráteniu daní z Nemecka?
2023-09-04 14:41:07

Chceli by ste si požiadať o vrátenie daní z Nemecka, no neviete aké dokumenty potrebujete? V článku sa dozviete viac o najdôležitejšom potvrdení - Lohnsteuerbescheinigung, ktoré je nevyhnutné k vráteniu daní z Nemecka.

Čítať viac
Ktorá daňová trieda je v Nemecku najvýhodnejšia? | vratmidan.sk
Ktorá daňová trieda je v Nemecku najvýhodnejšia?
2023-05-15 12:22:52

Ak pracujete v Nemecku, výšku čistej mzdy ovplyvňuje do veľkej miery zvolená daňová trieda. Existuje celkom 6 daňových tried, manželia si môžu vybrať z rôznych kombinácií.

Čítať viac
Príspevok Energiepreispauschale za rok 2022 v Nemecku | vratmidan.sk
Príspevok Energiepreispauschale za rok 2022 v Nemecku
2023-04-18 15:23:34

Energiepreispauschale (EPP) je jednorazový príspevok vo výške 300 €, ktorý zaviedla nemecká spolková vláda v roku 2022. Príspevok má kompenzovať vysoké ceny energií.

Čítať viac
Nárok na prídavky na deti z Nemecka | vratmidan.sk
Nárok na prídavky na deti z Nemecka
31.03.2023

Kto má nárok na prídavky na deti z Nemecka? Na aké deti existuje nárok? Odpovede na tieto otázky sa dozviete v našom blogu.

Čítať viac
Dvojitá domácnosť v Nemecku - kedy je možné ju uplatniť v nemeckom daňovom priznaní? | vratmidan.sk
Dvojitá domácnosť v Nemecku - kedy je možné ju uplatniť v nemeckom daňovom priznaní?
23.03.2023

Pojem dvojitá domácnosť znamená to, že zamestnanec vedie jednu domácnosť na Slovensku a druhú v mieste zamestnania v Nemecku.

Čítať viac
Máte nárok na príspevok na zdravotné poistenie v Holandsku - Zorgtoeslag 2022? | vratmidan.sk
Máte nárok na príspevok na zdravotné poistenie v Holandsku - Zorgtoeslag 2022?
27.02.2023

Keďže zdravotné poistenie v Holandsku nie je lacná záležitosť, príspevok na zdravotné poistenie, tzv. Zorgtoeslag 2022, je určený na pomoc ľuďom, ktorí dosiahnu v Holandsku nižší príjem.

Čítať viac
Máte nárok na mobilitnú prémiu v Nemecku? | vratmidan.sk
Máte nárok na mobilitnú prémiu v Nemecku?
23.02.2023

V roku 2022 sa v Nemecku zvýšil paušál na dochádzanie do práce (Entfernungspauschale) na základe Federálneho zákona o ochrane klímy.

Čítať viac
Kedy sa vyplácajú prídavky na deti z Nemecka v roku 2023? | vratmidan.sk
Kedy sa vyplácajú prídavky na deti z Nemecka v roku 2023?
19.02.2023

Zaujíma vás, kedy sa vyplácajú prídavky na deti z Nemecka? V tom prípade sa všetko potrebné dozviete v nasledujúcom článku.

Čítať viac
1 2 3 4 5

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.