blog

hero obrázok blogu
Dvojitá domácnosť v Nemecku - kedy je možné ju uplatniť v nemeckom daňovom priznaní? | vratmidan.sk
Dvojitá domácnosť v Nemecku - kedy je možné ju uplatniť v nemeckom daňovom priznaní?
23.03.2023

Pojem dvojitá domácnosť znamená to, že zamestnanec vedie jednu domácnosť na Slovensku a druhú v mieste zamestnania v Nemecku.

Čítať viac
Máte nárok na príspevok na zdravotné poistenie v Holandsku - Zorgtoeslag 2022? | vratmidan.sk
Máte nárok na príspevok na zdravotné poistenie v Holandsku - Zorgtoeslag 2022?
27.02.2023

Keďže zdravotné poistenie v Holandsku nie je lacná záležitosť, príspevok na zdravotné poistenie, tzv. Zorgtoeslag 2022, je určený na pomoc ľuďom, ktorí dosiahnu v Holandsku nižší príjem.

Čítať viac
Máte nárok na mobilitnú prémiu v Nemecku? | vratmidan.sk
Máte nárok na mobilitnú prémiu v Nemecku?
23.02.2023

V roku 2022 sa v Nemecku zvýšil paušál na dochádzanie do práce (Entfernungspauschale) na základe Federálneho zákona o ochrane klímy.

Čítať viac
Kedy sa vyplácajú prídavky na deti z Nemecka v roku 2023? | vratmidan.sk
Kedy sa vyplácajú prídavky na deti z Nemecka v roku 2023?
19.02.2023

Zaujíma vás, kedy sa vyplácajú prídavky na deti z Nemecka? V tom prípade sa všetko potrebné dozviete v nasledujúcom článku.

Čítať viac
7 najčastejších mýtov týkajúcich sa získania prídavkov na deti z Holandska | vratmidan.sk
7 najčastejších mýtov týkajúcich sa získania prídavkov na deti z Holandska
14.02.2023

Ak pracujete v Holandsku a máte dieťa, pravdepodobne máte nárok na prídavky na dieťa z Holandska – tzv. Kinderbijslag. Ohľadom získania prídavkov na deti existuje mnoho mýtov, ktoré sa budeme snažiť v tomto blogu priblížiť a vysvetliť.

Čítať viac
Potrebujete slovenské daňové priznanie, ak ste počas roka pracovali v Holandsku? | vratmidan.sk
Potrebujete slovenské daňové priznanie, ak ste počas roka pracovali v Holandsku?
05.02.2023

Odpoveď je ÁNO, ak... 1. Máte povinnosť zo zákona. 2. Potrebujete Výkaz príjmov na účely podania holandského daňové priznania. 3. Je pre vás výhodné podať slovenské daňové priznanie (ďalej len SKDP).

Čítať viac
Vyššie prídavky na deti z Nemecka v roku 2023 | vratmidan.sk
Vyššie prídavky na deti z Nemecka v roku 2023
01.02.2023

Prídavky na dieťa v Nemecku sa v januári 2023 zvýšili na 250 eur mesačne pre každé dieťa. Ampel-Koalition (vládna koalícia) ako dôvod tohto rozhodnutia uvádza súčasnú vysokú mieru inflácie a energetickú krízu.

Čítať viac
4 najdôležitejšie zmeny v nemeckom daňovom priznaní v roku 2023 | vratmidan.sk
4 najdôležitejšie zmeny v nemeckom daňovom priznaní v roku 2023
13.01.2023

Značné zvýšenie cien najmä v energetickom sektore spôsobilo, že federálna vláda v Nemecku schválila opatrenia na finančné odbremenenie obyvateľstva. Najdôležitejšie zmeny sa týkajú nezdaniteľného minima, zamestnaneckého paušálu, príspevku na cestovanie pre ľudí dochádzajúcich na dlhé vzdialenosti a zavedenia energetického paušálu. Viac sa dozviete v článku.

Čítať viac
Čo všetko sa mení v rakúskom daňovom priznaní v roku 2023? | vratmidan.sk
Čo všetko sa mení v rakúskom daňovom priznaní v roku 2023?
10.01.2023

Od 1. januára 2023 je v Rakúsku v platnosti niekoľko nových predpisov a daňových zmien, ktorých cieľom je znížiť daňové zaťaženie pre ľudí pracujúcich v Rakúsku. Najdôležitejšie zmeny sa týkajú inflačného daňového bonusu, výšky Pendlerpaušálu, daňového bonusu na deti a zvýšeného prídavku na dieťa. Viac sa dozviete v článku.

Čítať viac
Ako získať daňový bonus na dieťa v Rakúsku | vratmidan.sk
Ako získať daňový bonus na dieťa v Rakúsku
07.11.2022

V tomto blogu nájdete prehľad najdôležitejších informácií o daňovom bonuse Familienbonus Plus v Rakúsku. Familienbonus Plus v Rakúsku patrí medzi daňovo odpočítateľnú položku, ktorá priamo znižuje vaše daňové zaťaženie. Nárok naňo máte, ak máte v Rakúsku neobmedzenú daňovú povinnosť a poberáte na deti rodinné prídavky aspoň 7 mesiacov v roku.

Čítať viac
1 2 3 4 5 6 7

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.