blog

hero obrázok blogu
5 najdôležitejších faktov o daňovom bonuse v slovenskom daňovom priznaní v roku 2022 | vratmidan.sk
5 najdôležitejších faktov o daňovom bonuse v slovenskom daňovom priznaní v roku 2022
2023-10-03 08:46:58

Daňový bonus prešiel v roku 2022 viacerými zmenami. Základné informácie o uplatnení daňového bonusu v slovenskom daňovom priznaní za rok 2022, nájdete v článku.

Čítať viac
Potrebujete slovenské daňové priznanie, ak ste počas roka pracovali v Holandsku? | vratmidan.sk
Potrebujete slovenské daňové priznanie, ak ste počas roka pracovali v Holandsku?
05.02.2023

Odpoveď je ÁNO, ak... 1. Máte povinnosť zo zákona. 2. Potrebujete Výkaz príjmov na účely podania holandského daňové priznania. 3. Je pre vás výhodné podať slovenské daňové priznanie (ďalej len SKDP).

Čítať viac
Má Slovák pracujúci v Rakúsku povinnosť podať slovenské daňové priznanie? | vratmidan.sk
Má Slovák pracujúci v Rakúsku povinnosť podať slovenské daňové priznanie?
09.03.2022

Každému je dobre známe, že dane musíme platiť. Rovnako ako aj daň z príjmu, ktorú nám, „daňovníkom“, zamestnávateľ, „platiteľ dane“, strháva mesačne z hrubej mzdy a následne ju odovzdáva daňovému úradu „správcovi dane“. Z tohto dôvodu podávame po uplynutí príslušného kalendárneho roka daňové priznanie, aby došlo k vyrovnaniu dane. Výsledok daňového priznania môže byť nedoplatok, preplatok alebo 0.

Čítať viac
U1 formulár a nárok na dávku v nezamestnanosti pri návrate zo zahraničia | vratmidan.sk
U1 formulár a nárok na dávku v nezamestnanosti pri návrate zo zahraničia
10.08.2020

Príslušný štát na posúdenie a výplatu dávky v nezamestnanosti je v zásade štát, v ktorom ste naposledy pracovali predtým, ako ste požiadali o dávku v nezamestnanosti.

Čítať viac
Zmeny v slovenskom daňovom priznaní za rok 2019 | vratmidan.sk
Zmeny v slovenskom daňovom priznaní za rok 2019
25.11.2019

Každá fyzická osoba (FO) je povinná vysporiadať svoje dane po ukončení daňového roka podaním daňového priznania alebo vykonaním ročného zúčtovania dane.

Čítať viac
Ako vrátiť dane zo zahraničia čo najrýchlejšie? | vratmidan.sk
Ako vrátiť dane zo zahraničia čo najrýchlejšie?
29.09.2019

Každý, kto pracuje v zahraničí, chce vrátiť dane čo najrýchlejšie. Dĺžka čakacej doby na preplatok na dani závisí predovšetkým od efektívnosti konkrétneho daňového úradu.

Čítať viac
Ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia? | vratmidan.sk
Ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti po návrate zo zahraničia?
29.08.2018

Ak žiadate o podporu v nezamestnanosti na Slovensku bezprostredne po ukončení práce v zahraničí, podpora sa vypočítava inak ako v prípade, ak by Vaše posledné zamestnanie pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bolo na Slovensku.

Čítať viac
Vraciam sa zo zahraničia, mám nárok na dávku v nezamestnanosti? | vratmidan.sk
Vraciam sa zo zahraničia, mám nárok na dávku v nezamestnanosti?
20.10.2016

Príslušný štát na posúdenie a výplatu dávky v nezamestnanosti je v zásade štát, v ktorom ste naposledy pracovali predtým, ako ste požiadali o dávku v nezamestnanosti.

Čítať viac

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.