blog

hero obrázok blogu
Máte nárok na príspevok na zdravotné poistenie v Holandsku - Zorgtoeslag 2022? | vratmidan.sk
Máte nárok na príspevok na zdravotné poistenie v Holandsku - Zorgtoeslag 2022?
27.02.2023

Keďže zdravotné poistenie v Holandsku nie je lacná záležitosť, príspevok na zdravotné poistenie, tzv. Zorgtoeslag 2022, je určený na pomoc ľuďom, ktorí dosiahnu v Holandsku nižší príjem.

Čítať viac
7 najčastejších mýtov týkajúcich sa získania prídavkov na deti z Holandska | vratmidan.sk
7 najčastejších mýtov týkajúcich sa získania prídavkov na deti z Holandska
14.02.2023

Ak pracujete v Holandsku a máte dieťa, pravdepodobne máte nárok na prídavky na dieťa z Holandska – tzv. Kinderbijslag. Ohľadom získania prídavkov na deti existuje mnoho mýtov, ktoré sa budeme snažiť v tomto blogu priblížiť a vysvetliť.

Čítať viac
Potrebujete slovenské daňové priznanie, ak ste počas roka pracovali v Holandsku? | vratmidan.sk
Potrebujete slovenské daňové priznanie, ak ste počas roka pracovali v Holandsku?
05.02.2023

Odpoveď je ÁNO, ak... 1. Máte povinnosť zo zákona. 2. Potrebujete Výkaz príjmov na účely podania holandského daňové priznania. 3. Je pre vás výhodné podať slovenské daňové priznanie (ďalej len SKDP).

Čítať viac
Porovnanie výšky vrátených daní v Holandsku za rok 2019 vs. 2020 | vratmidan.sk
Porovnanie výšky vrátených daní v Holandsku za rok 2019 vs. 2020
27.01.2021

Sadzba dane, ktorá vplýva na finálnu výšku preplatku na dani v Holandsku, sa mení každý rok. Okrem toho sa v Holandsku takisto menia aj daňové bonusy Algemene Heffingskorting – všeobecná daňová úľava a Arbeidskorting – pracovná daňová úľava.

Čítať viac
Aké cestovné náklady si môžete uplatniť v holandskom daňovom priznaní? | vratmidan.sk
Aké cestovné náklady si môžete uplatniť v holandskom daňovom priznaní?
13.11.2020

Pracujete v Holandsku a cestujete do práce verejnou dopravou? Nepochybne by ste mali vedieť, že pri splnení určitých podmienok si môžete v holandskom daňovom priznaní uplatniť náklady na cestovné, a tým zvýšiť výšku vrátených daní!

Čítať viac
Náklady na zdravotnú starostlivosť v holandskom daňovom priznaní | vratmidan.sk
Náklady na zdravotnú starostlivosť v holandskom daňovom priznaní
12.11.2020

Pracujete v Holandsku a vznikli vám náklady na zdravotnú starostlivosť? V tom prípade by ste mali vedieť, že v holandskom daňovom priznaní si tieto náklady za určitých podmienok môžete uplatniť.

Čítať viac
Má status daňového rezidenta v Holandsku výhody pri podaní daňového priznania? | vratmidan.sk
Má status daňového rezidenta v Holandsku výhody pri podaní daňového priznania?
16.10.2019

Podľa pravidiel platných od roku 2015, je daňovým rezidentom osoba, ktorej príjmy z Holandska tvoria aspoň 90% ročných celosvetových príjmov. Získanie statusu daňového rezidenta je veľmi dôležité a znamená, že si môžete uplatniť rôzne daňové úľavy.

Čítať viac
Príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag v skratke | vratmidan.sk
Príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag v skratke
25.04.2018

Každý, kto začne pracovať v Holandsku, je povinný hradiť zdravotné poistenie (Zorgverzekering). Výška poistného je rôzna, závisí od zvoleného balíka a poisťovne.

Čítať viac
Vrátenie daní z Holandska pod lupou | vratmidan.sk
Vrátenie daní z Holandska pod lupou
04.02.2018

Podanie daňového priznania na holandskom daňovom úrade (Belastingdienst) bolo pred niekoľkými rokmi jednoduchšie a rýchlejšie, stačilo mať dokumenty od zamestnávateľa. V roku 2015 však Belastingdienst zaviedol niekoľko zmien, o ktorých si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Čítať viac
Zvýšenie rodinných prídavkov Kinderbijslag v Holandsku | vratmidan.sk
Zvýšenie rodinných prídavkov Kinderbijslag v Holandsku
18.10.2017

Holandský úrad pre rodinné prídavky (Sociale Verzekeringsbank) na svojich webových stránkach oznámil zvýšenie vyplácaných rodinných prídavkov Kinderbijslag.

Čítať viac
Cenné rady, ako ušetriť na daniach v Anglicku, Írsku a Holandsku | vratmidan.sk
Cenné rady, ako ušetriť na daniach v Anglicku, Írsku a Holandsku
14.10.2016

Po príchode do Veľkej Británie požiadajte o NIN číslo (National Insurance Number). To zaručí, že Vám bude od začiatku pracovného pomeru zrážaná správna výška daní.

Čítať viac

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.