REGISTRAČNÝ FORMULÁR

Krajina, v ktorej ste pracovali

Za ktoré roky chcete vrátiť dane?
20202019201820172016

Meno a priezvisko

Telefónne číslo

Email

Kde ste sa o nás dozvedeli

Odkaz

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Ak ste človek, vyberte obrázok Lietadlo .

Prečo sa obrátiť na našu spoločnosť pri vrátení daní z Rakúska?
 • Máme výborné referencie od klientov, ktorí využili naše služby. Prečítajte si, čo on nás povedali na Facebooku.
 • Poplatok účtujeme až po úspešnom vrátení daní z Rakúska.
 • Naše bohaté skúsenosti zaručujú, že našim klientom vždy vrátime najvyšší možný daňový preplatok.
 • Najlepší poplatok na Slovensku.
 • Máme ľudský a individuálny prístup ku klientom.
 • Naši daňoví agenti pracovali alebo študovali v zahraničí, preto chápeme Vaše potreby.
Aký je poplatok za vrátenie daní?

Účtujeme vždy len jeden poplatok, buď percentuálny alebo minimálny. Poplatok za vrátenie dane za jeden daňový rok je 14,28 % (11,9% + DPH), alebo minimálne 70,80 EUR (59 EUR + DPH).

Ak Vám chýba formulár Lohnzettel, poplatok za jeho vybavenie je 14,40 EUR (12 EUR + DPH) od jedného zamestnávateľa, ktorý účtujeme až po úspešnom získaní Vašich daní.

Nemusíte sa obávať žiadnych vstupných alebo skrytých poplatkov. Registrácia a predbežná kalkulácia daňového preplatku sú bezplatné. Za naše služby účtujeme až po úspešnom získaní Vašich daní z rakúskeho daňového úradu.

Kedy mi mohol vzniknúť nárok na vrátenia daní?
 • v Rakúsku ste nepracovali celý daňový rok (1. január – 31. december)
 • mali ste počas roka viacerých zamestnávateľov
 • máte nárok na daňový bonus na dieťa alebo manželku
 • vznikli Vám náklady na dochádzanie za prácou
Ako mám postupovať ak chcem vrátiť dane?

Stačí ak vyplníte on-line registračný formulár na tejto stránke. Žiadosť o vrátenie dane spolu s inštrukciami Vám zašleme e-mailom. Ak máte záujem o zaslanie žiadosti poštou, uveďte Vašu korešpondenčnú adresu v časti „Odkaz“ v on-line registračnom formulári.

Koľko rokov spätne môžem požiadať o vrátenie dane?

Rakúsky daňový rok trvá od 1. januára do 31. decembra. O vrátenie daňového preplatku je možné požiadať 5 rokov spätne: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020.

Koľko môžem dostať späť?

Priemerný daňový preplatok z Rakúska je 1020 EUR. Jeho výška však závisí od výšky zárobku v Rakúsku, ale aj v iných krajinách (vrátane Slovenska), vzniknutých nákladov a nároku na daňový bonus na manželku a deti.

Pre predbežnú kalkuláciu Vášho daňového preplatku kontaktujte našich skúsených konzultantov vyplnením kontaktného formulára. Táto služba je úplne bezplatná a nezáväzná.

 Aké dokumenty potrebujem?

Základom pre podanie žiadosti o vrátenie dane je:

 • Lohnzettel (ročné zúčtovanie), prípadne všetky výplatné pásky. Lohnzettel obsahuje informácie o celkových príjmoch, odvodoch a daniach, ktoré ste počas daňového roka odviedli. Tento formulár Vám musí zamestnávateľ vystaviť po ukončení daňového roka, zvyčajne v mesiacoch január – február. Ak ho nemáte, nevadí – naši skúsení konzultanti ich zo zahraničia získajú za Vás.
 • Formulár E9 je potvrdenie o výške Vašich príjmov mimo Rakúska. Potvrdzuje ho slovenský daňový úrad na základe riadne podaného slovenského daňového priznania za daný rok. E9 je povinnou prílohou rakúskeho daňového priznania, preto je potrebné mať podané slovenské daňové priznanie aj v prípade, že ste príjmy zo Slovenska nemali. So spracovaním slovenského daňového priznania Vám radi pomôžeme.

Formulár E9 pre našich klientov zo slovenského daňového úradu získavame bezplatne v rámci našej služby vrátenia daní z Rakúska.

Ako dlho sa čaká na vrátenie dane?

Proces vrátenia dane v Rakúsku začína po ukončení daňového roka, t.j. 1. januára. Čakacia doba od okamihu odoslania daňového priznania na rakúsky daňový úrad po prevod  peňazí na Váš účet je 2-6 mesiacov. Dĺžka spracovania závisí predovšetkým od rakúskeho daňového úradu a jeho vyťaženosti. Čo Vám môže zaručiť naša spoločnosť je, že Vašu žiadosť spracujeme a zašleme na daňový úrad bez omeškania. V prípade dlhšieho procesu spracovania Vašej žiadosti na rakúskom daňovom úrade, Vašu žiadosť urgujeme.

Akým spôsobom mi bude vyplatený daňový preplatok?

Na slovenský alebo zahraničný bankový účet, ktorý ste uviedli vo Vašej žiadosti. Zároveň Vám zašleme vyúčtovanie e-mailom, prípadne poštou.

Click here to add your own text