REGISTRAČNÝ FORMULÁR

Krajina, v ktorej ste pracovali

Za ktoré roky chcete vrátiť dane?
2020201920182017

Meno a priezvisko

Telefónne číslo

Email

Kde ste sa o nás dozvedeli

Odkaz

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Ak ste človek, vyberte obrázok Strom .

Prečo sa obrátiť na našu spoločnosť pri vrátení daní z Nemecka?
 • Máme výborné referencie od klientov, ktorí využili naše služby. Prečítajte si, čo on nás povedali na Facebooku.
 • Poplatok účtujeme až po úspešnom vrátení daní z Nemecka.
 • Naše bohaté skúsenosti zaručujú, že našim klientom vždy vrátime najvyšší možný daňový preplatok.
 • Najlepší poplatok na Slovensku.
 • Máme ľudský a individuálny prístup ku klientom.
 • Naši daňoví agenti pracovali alebo študovali v Nemecku, preto dokonale chápeme Vaše potreby.
Aký je poplatok za vrátenie daní?

Nemusíte sa obávať žiadnych vstupných alebo skrytých poplatkov. Registrácia a predbežná kalkulácia daňového preplatku sú bezplatné. Za naše služby účtujeme až po úspešnom získaní Vašich daní z nemeckého daňového úradu.

Účtujeme len jeden poplatok, buď percentuálny alebo minimálny. Poplatok za vrátenie dane je 14,28% (11,9% + DPH), alebo minimálne 70,80 EUR (59 EUR + DPH).

Ak Vám chýba formulár Lohnsteuerbescheinigung, poplatok za jeho vybavenie je 14,40 EUR (12 EUR + DPH) od jedného zamestnávateľa, ktorý účtujeme až po úspešnom získaní Vašich daní.

Kedy mi mohol vzniknúť nárok na vrátenie daní?
 • v Nemecku ste nepracovali celý daňový rok (1. január – 31. december)
 • pracovali ste pre viacero zamestnávateľov naraz
 • mali ste viacerých zamestnávateľov v priebehu roka
 • vznikli Vám náklady spojené s prácou v Nemecku, napr. na vedenie dvojitej domácnosti (cesty za rodinou, nájom v Nemecku), nákup oblečenia, náradia, vedenie bankového účtu, atď.
 • vznikol Vám nárok na daňový bonus na manželku pri spoločnom zdanení manželov
 • máte nárok na daňový bonus na dieťa
Ako mám postupovať ak chcem vrátiť dane?

Stačí ak vyplníte on-line registračný formulár na tejto stránke. Žiadosť o vrátenie dane spolu s inštrukciami Vám zašleme e-mailom. Ak máte záujem o zaslanie žiadosti poštou, uveďte Vašu korešpondenčnú adresu v časti „Odkaz“ v on-line registračnom formulári.

Koľko rokov spätne môžem požiadať o vrátenie dane?

Nemecký daňový rok trvá od 1. januára do 31. decembra. Žiadosť o vrátenie daňového preplatku môžete podať za štyri predchádzajúce daňové roky  – 2017, 2018, 2019, 2020.

Koľko môžem dostať späť?

Priemerný daňový preplatok z Nemecka je 1.030 EUR. Jeho výška však závisí od výšky zárobku v Nemecku, ale aj v iných krajinách (vrátane Slovenska), vzniknutých nákladov a nároku na daňový bonus na manželku a deti.

Pre predbežnú kalkuláciu Vášho daňového preplatku kontaktujte našich skúsených konzultantov vyplnením kontaktného formulára. Táto služba je úplne bezplatná a nezáväzná.

Aké dokumenty potrebujem?

Základom pre podanie žiadosti o vrátenie dane je

 • Lohnsteuerbescheinigung (ročné zúčtovanie), prípadne posledná výplatná páska. Lohnsteuerbescheinigung/LBS obsahuje informácie o celkových príjmoch, odvodoch a daniach, ktoré ste počas daňového roka odviedli. Tento formulár Vám musí zamestnávateľ vystaviť po ukončení daňového roka, zvyčajne v mesiacoch január – február. Ak ho nemáte, nevadí – naši skúsení konzultanti ich zo zahraničia získajú za Vás.
 • Formulár EU/EWR je potvrdenie o výške Vašich príjmov mimo Nemecka. Potvrdzuje ho slovenský daňový úrad na základe riadne podaného slovenského daňového priznania za daný rok. EU/EWR je povinnou prílohou nemeckého daňového priznania, preto je potrebné mať podané slovenské daňové priznanie aj v prípade, že ste príjmy zo Slovenska nemali. So spracovaním slovenského daňového priznania Vám radi pomôžeme.

Formulár EU/EWR pre našich klientov zo slovenského daňového úradu získavame bezplatne v rámci našej služby vrátenia daní z Nemecka.

Ako dlho sa čaká na vrátenie dane?

Proces vrátenia dane v Nemecku začína po ukončení daňového roka, t.j. 1. januára. Čakacia doba od okamihu odoslania daňového priznania na nemecký daňový úrad po prevod  peňazí na Váš účet je 2-6 mesiacov. Dĺžka spracovania závisí predovšetkým od nemeckého daňového úradu a jeho vyťaženosti. Čo Vám môže zaručiť naša spoločnosť je, že Vašu žiadosť spracujeme a zašleme na daňový úrad bez omeškania. V prípade dlhšieho procesu spracovania Vašej žiadosti na nemeckom daňovom úrade, Vašu žiadosť urgujeme.

Akým spôsobom mi bude vyplatený daňový preplatok?

Na slovenský alebo zahraničný bankový účet, ktorý ste uviedli vo Vašej žiadosti. Zároveň Vám zašleme vyúčtovanie e-mailom alebo poštou.