hero obrázok článku

Ako zvýšiť výšku vrátených daní v Írsku?

Takto si zvýšite výšku vrátených daní z Írska

Pracujete alebo pracovali ste v Írsku? Máme pre Vás dobrú správu! Tisíce pracujúcich v Írsku má nárok na daňové úľavy, ktoré znižujú daňový základ a tým zvyšujú výšku vrátených daní.

Medzi najčastejšie uplatňované daňové úľavy patria paušálne výdavky (tzv. FLAT RATE EXPENSES). Tie sú k dispozícii osobám pracujúcim v určitých odvetviach a profesiách. Napr. murári si môžu uplatniť ročné paušálne výdavky vo výške €175, elektrikári €153, čašníci €80. Ďalšie z frekventovaných povolaní, ktoré sú súčasťou schémy pre paušálne výdavky, nájdete nižšie v tabuľke.

Žiaľ, paušálne výdavky daňový úrad Revenue od 1.januára 2020 zrušil. Môžete si ich však stále uplatniť za daňové roky 2015 až 2018.

Povolanie

Paušálne výdavky

Stolár

€220

Maliar

€220

Predavač/ka

€121

Asistent manažéra (hotel)

€127

Kuchár

€97

Pomocný pracovník (stavebníctvo)

€97

Pracovník v nemocnici

od €93

Nenechajte si ujsť paušálne výdavky, na ktoré máte zákonný nárok. Požiadať o vrátenie daní a uplatnenie paušálnych výdavkov je možné 4 roky spätne. Naša spoločnosť Vám rada pomôže.

 Zaregistrujte sa tu a my sa o všetko postaráme. 

Ak máte dodatočné otázky alebo nejasnosti, kontaktujte nás vyplnením   kontaktného formulára . Radi Vám poradíme a pomôžeme. 

Emília Geletková BSBA

Zdroj: revenue.ie

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.