Reorganizácia daňového úradu v Rakúsku

Reorganizácia daňového úradu v Rakúsku

Dňa 1. 1. 2021 vstúpila do platnosti avizovaná reorganizácia štruktúry finančnej správy v Rakúsku.

Jedným z kľúčových bodov reformy je zlúčenie všetkých existujúcich daňových úradov do jedného ústredného orgánu daňovej správy s názvom Finanzamt Österreich so sídlom vo Viedni.

Očakáva sa, že tieto zmeny budú viesť k výraznému zlepšeniu každodenného kontaktu s úradníkmi a výraznému zrýchleniu procesov. Z dôvodu novej štruktúry kancelárií by sa aj všetky daňové priznania mali zasielať na adresu: Finanzamt Österreich, Postfach 260, 1000 Wien.

Navyše, za účelom zjednodušenia procesov bolo pre spoločnosti a jednotlivcov od 4. júla 2020 zavedené nové nemenné 9-miestne daňové číslo (Steuernummer). Dovtedy sa daňové číslo menilo napríklad pri zmene bydliska. Nové daňové číslo bude permanentné a nezmení sa ani po presťahovaní sa do inej časti Rakúska.

Zdroj: www.bmf.gv.at

Ak ste pracovali v Rakúsku a chceli by ste požiadať o vrátenie dane, radi vám pomôžeme. Vrátenie dane je možné 5 rokov spätne. Stačí ak vyplníte krátky formulár a žiadosť o vrátenie daní spolu s inštrukciami vám bude automaticky zaslaná na vašu e-mailovú adresu. V prípade otázok nás kontaktujte e-mailom na info@vratmidan.sk alebo telefonicky na 053/4489511.