REGISTRAČNÝ FORMULÁR

Krajina, v ktorej ste pracovali

Za ktoré roky chcete vrátiť dane?
20202019201820172016

Meno a priezvisko

Telefónne číslo

Email

Kde ste sa o nás dozvedeli

Máte záujem aj o príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag?
ánonie

Odkaz

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Ak ste človek, vyberte obrázok Dom.

Prečo sa obrátiť na našu spoločnosť pri vrátení daní z Holandska?
 • Máme výborné referencie od klientov, ktorí využili naše služby. Prečítajte si, čo on nás povedali na Facebooku.
 • Poplatok účtujeme až po úspešnom vrátení daní z Holandska.
 • Naše bohaté skúsenosti zaručujú, že našim klientom vždy vrátime najvyšší možný daňový preplatok.
 • Najlepší poplatok na Slovensku.
 • Máme ľudský a individuálny prístup ku klientom.
 • Naši daňoví agenti pracovali alebo študovali v zahraničí, preto chápeme Vaše potreby.
Aký je poplatok za vrátenie daní?

Nemusíte sa obávať žiadnych vstupných alebo skrytých poplatkov! Registrácia a predbežná kalkulácia daňového preplatku sú bezplatné. Za naše služby účtujeme až po úspešnom získaní Vašich daní z holandského daňového úradu Belastingdienst.

Platíte vždy len jeden poplatok, buď percentuálny alebo minimálny. Poplatok za vrátenie dane za jeden daňový rok je 14,28% (11,9% + DPH), alebo minimálne 70,80 EUR (59 EUR + DPH).

Ak Vám chýba formulár Jaaropgaaf, poplatok za jeho vybavenie je 14,40 EUR (12 EUR+ DPH) od jedného zamestnávateľa, ktorý účtujeme až po úspešnom získaní Vašich daní.

Kedy mi mohol vzniknúť nárok na vrátenia daní?

Daňový systém v Holandsku je postavený na princípe daňových preddavkov, ktoré sú po skončení daňového roka zúčtované formou daňového priznania. Ak ste odviedli vyššie dane ako vyžaduje holandský daňový systém, máte nárok na vrátenie daňového preplatku. Ten Vám mohol vzniknúť z niekoľkých dôvodov:

 • v Holandsku ste nepracovali celý daňový rok (1. január – 31. december)
 • mali ste viacero zamestnaní v priebehu roka
 • vznikli Vám náklady na dochádzanie za prácou
 • máte nárok na tzv. odlučné na partnera
 • vznikol Vám nárok na daňový bonus na dieťa
 • ste slobodným rodičom
Ako mám postupovať ak chcem vrátiť dane?

Stačí ak vyplníte on-line registračný formulár na tejto stránke. Žiadosť o vrátenie dane spolu s inštrukciami Vám zašleme e-mailom. Ak máte záujem o zaslanie žiadosti poštou, uveďte Vašu korešpondenčnú adresu v časti „Odkaz“ v on-line registračnom formulári.

Koľko rokov spätne môžem požiadať o vrátenie dane?

Holandský daňový rok trvá od 1. januára do 31. decembra. Žiadosť o vrátenie daňového preplatku môžete podať za päť predchádzajúcich daňových období  – 2016, 2017, 2018, 2019, 2020.

Koľko môžem dostať späť?

Priemerný daňový preplatok z Holandska je 1120 EUR. Jeho výška však závisí od výšky zárobku v Holandsku, ale aj v iných krajinách (vrátane Slovenska), vzniknutých nákladov a nároku na odlučné a daňový bonus na dieťa.

Pre predbežnú kalkuláciu Vášho daňového preplatku kontaktujte našich skúsených konzultantov vyplnením kontaktného formulára. Táto služba je úplne bezplatná a nezáväzná.

Aké dokumenty potrebujem?

Základom pre podanie žiadosti o vrátenie dane je:

 • Jaaropgaaf alebo posledná výplatná páska od každého zamestnávateľa. Jaaropgaaf je ročné zúčtovanie a obsahuje informácie o celkových príjmoch, sociálnych a zdravotných odvodoch, a daniach, ktoré ste počas daňového roka odviedli. Tento formulár Vám musí zamestnávateľ vystaviť po ukončení daňového roka, zvyčajne v mesiacoch január a február.
 • Potvrdenie Výkaz príjmov (nazývaný tiež Formulár EÚ/EHP). Je to potvrdenie o výške Vašich príjmov mimo Holandska. Potvrdzuje ho slovenský daňový úrad na základe riadne podaného slovenského daňového priznania za daný rok. Výkaz príjmov je povinnou prílohou holandského daňového priznania, preto je potrebné mať podané slovenské daňové priznanie aj v prípade, že ste príjmy zo Slovenska nemali. So spracovaním slovenského daňového priznania Vám radi pomôžeme.

Formulár Výkaz príjmov pre našich klientov zo slovenského daňového úradu získavame bezplatne v rámci našej služby vrátenia daní z Holandska.

Ako dlho sa čaká na vrátenie dane?

Proces vrátenia dane v Holandsku začína 1.marca po ukončení daňového roka. Čakacia doba od okamihu odoslania daňového priznania na holandský daňový úrad Belastingdienst po prevod peňazí na Váš bankový účet je 2-6 mesiacov. To však závisí predovšetkým od vyťaženosti holandského daňového úradu. Môžeme Vám však zaručiť, že Vašu žiadosť spracujeme a zašleme na daňový úrad bez omeškania. V prípade dlhšieho procesu spracovania Vašej žiadosti na holandskom daňovom úrade, Vašu žiadosť urgujeme.

Môžem požiadať aj o príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag?

O príspevok na zdravotné poistenie Zorgtoeslag je možné požiadať 1 rok spätne. Lehota na podanie žiadosti za rok 2020 je 1.septembra 2021. Radi Vám s jeho získaním pomôžeme. V registračnom formulári uveďte, že máte záujem aj o tento príspevok. Žiadosť Vám obratom zašleme na Vašu emailovú adresu. Viac o príspevku Zorgtoeslag sa dozviete TU.

Akým spôsobom mi bude vyplatený daňový preplatok?

Na slovenský alebo zahraničný bankový účet, ktorý ste uviedli vo Vašej žiadosti. Zároveň Vám zašleme vyúčtovanie e-mailom alebo poštou.